Коллцентр: 0 800-400-024

email: disp@kpdtke.com.ua

Субсидії

   Субсидія гарантована державою — отримає кожен хто потребує!

   Соціальна підтримка та захист українців з боку держави здійснюється шляхом надання населенню субсидій – щомісячної адресної допомоги сім’ям, призначеної для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Програму житлових субсидій було започатковано у 1995 році рішенням Уряду України для допомоги малозабезпеченим родинам в оплаті житлово-комунальних послуг. Вже більше двадцяти років ця програма залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Відповідно до діючого законодавства, субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (з травня 2021 року виплати здійснюються лише в готівковій формі).

Щодо порядку надання субсидій

Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб — особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.

Куди звертатись для призначення субсидії?

Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання). З 1 січня 2021 року заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі структурні підрозділи з питань соціального захисту населення приймають у громадян лише через пошту або в електронній формі.

Також для цього можна скористатися офіційним веб-сайтом Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/news/17660.html) або ж Єдиним державним веб-порталом електронних послуг «Дія».

Подати заяву особисто можна лише через сільські, селищні, міські ради територіальних громад або ж Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Які документи подаються?

Громадянин надає:
– заяву про призначення та надання житлової субсидії,
– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії,
– договір найму (оренди) житла (за наявності),
– довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ)

Заява і декларація можуть бути надіслані поштою.

cropped-logo.png

Copyright © 2021. ОКП Донецьктеплокомуненерго.

тел.: +38 (050) 367-13-00
E-mail: cpp.okp@gmail.com

Розрахунковий рахунок для оплати за абонентське обслуговування

IBAN UA 063206270000026008013082568