Коллцентр: 0 800-400-024

email: callcenterdtke@gmail.com

Увага! Вирішення питання заборгованості за тепло залежить від Вас!

  • Головна
  • Увага! Вирішення питання заборгованості за тепло залежить від Вас!

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, значно погіршився стан розрахунків населення за надані комунальні послуги. Причому, борги зростають переважно через домогосподарства, які не є отримувачами субсидій, а отже, є більш платоспроможними.

Борг населення перед ОКП «ДТКЕ» тільки за останні 2 роки виріс майже на 1 млрд. грн. (995,6 млн.грн.).

Наразі лише 35-37% громадян, помешкання яких знаходяться у населених пунктах, де підприємство має змогу надавати послуги  теплопостачання, сплачують за тепло повністю або частково. Водночас кількість споживачів, що мають заборгованість перевищує 86%.

Звертаємо увагу, що до боржників, які відмовляються самостійно погасити борг або реструктуризувати його (що дає змогу погашати заборгованість частинами), ОКП «ДТКЕ» вимушене застосовувати примусове стягнення такого боргу. Для цього підприємство звертається до суду, який розглядає питання такого стягнення у спрощеному  — наказному проваджені. Розгляд справи в такому випадку проводиться без судового засідання і повідомлення сторін. За результатами розгляду — суд видає судовий наказ, який після набрання ним чинності, передається на примусове виконання до органів Державної виконавчої служби, яка, в свою чергу, починає вжиття першочергових заходів.

Перш за все, державний виконавець виносить постанову про відкриття виконавчого провадження та пропонує боржнику самостійно виконати виконавчий документ. Якщо ж боржник не погашає борг самостійно – розпочинаються виконавчі дії. Так, першочергово отримується інформація про доходи боржника (такі як заробітна плата, пенсія, тощо) та наявність в нього майна. Якщо у людини є поточні банківські рахунки, — на них накладають арешт і примусово стягують грошові кошти на користь стягувача. Якщо ж людина не отримує а ні пенсію, а ні заробітну плату, а ні інші види грошових надходжень – державний виконавець проводить звертає стягнення вже безпосередньо на майно боржника (таке, як побутові прилади, меблі, автотранспортні засоби, тощо). Передбачено також накладання арешту й реалізація нерухомого майна (будинку, квартири, тощо) (за умови, якщо це не єдине житло людини), але це можливо при наявності боргу від 142 тис. грн.

Тож, наполегливо просимо, не нехтувати своїми зобов’язаннями по оплаті наданих комунальних послуг. Згідно пункту 34 Договору про надання послуг з постачання теплової енергії та діючого законодавства, граничним строком плати є останній день місяця, що настає за розрахунковим періодом. Якщо по закінченню граничного строку, споживач не вносить плату, підприємство набуває права звернутись до суду для примусового стягнення.

Пам’ятайте, від своєчасної оплати за послуги залежить стале проходження поточного та підготовка до наступного опалювального сезону. Лише 35% від ваших платежів підприємство має можливість використовувати на власні потреби, зокрема: розраховуватися за електроенергію, виплачувати зарплату працівникам, купувати паливо, реактиви, матеріали, тощо, а 65% платежів стягуються на покриття боргу підприємства перед «Нафтогазом» за газопостачання.

Ми розуміємо, що наразі фінансове становище більшості громадян досить складне, особливо тих, хто є внутрішньо-переміщеними особами, або тих, хто втратив роботу через війну. Якщо Ви не можете за один раз сплатити всю суму боргу, то підприємство надає Вам можливість укласти договір про його реструктуризацію. Уклавши такий договір,  суму заборгованості можна розділити на частини. Не важливо, становить Ваш борг 1 тис. грн. чи є врази більшим — не зволікайте, зверніться до підприємства із відповідною заявою на укладання договору реструктуризації.

Також, вкотре нагадуємо про можливість оформлення житлової субсидії. Для призначення Вам необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду, подавши заяву, декларацію та інші документи у разі необхідності.

Ми завжди готові піти на зустріч та знайти компромісне рішення у вирішенні саме Вашого питання. Проте, пам’ятайте, досудове врегулювання питання наявного боргу – в першу чергу Важливе саме для Вас!

cropped-logo.png

Copyright © 2024. ОКП Донецьктеплокомуненерго.

м. Дружківка

тел.: +38 (050) 367-13-00
E-mail: cpp.okp@gmail.com